Łączna liczba wyświetleń

środa, 1 marca 2017

Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń- niesamowita książka Nick'a Vujicic'a

Jakiś czas temu słyszałam o tym niesamowitym człowieku, który nawet był w Polsce z przekazem przy okazji wydania książki, ale potem w natłoku różnych wydarzeń zapomniałam.
I właśnie w lutym ta książka wpadła w moje ręce.
Nick Vujicic ma fokomelię, czyli  wrodzoną wadę i urodził się z niewykształconymi kończynami.
Opisuje w tej książce swoje życie, wspomnienia rodziców, kiedy się urodził, ich reakcje, reakcje otoczenia, problemy z jakimi się zmagał i do tej pory zmaga.
Walkę, jaką przeszedł z samym sobą, załamanie i wiele wiele innych.
Wiara wyznaczyła mu drogę, teraz pisze książki, jeździ po całym świecie i mówi o wszystkim: o swoim życiu, Bogu, o wartościach.
W zasadzie mówi to, co wszyscy wiemy, ale czasem tak trudno nam to zastosować w codziennym życiu.
Ujęły mnie bardzo jego słowa, kilka cytatów sobie zapisałam, aby zachować w pamięci.
Podzielę się z Wami nimi:
"Mam wybór i Ty masz wybór.Możemy skupić się na rozczarowaniach i brakach, możemy wybrać zgorzknienie, złość lub smutek. Ale możemy też postanowić, że nawet gdy przeżywamy trudne chwile lub stykamy się z niesympatycznymi ludźmi, wyciągniemy z danego doświadczenia naukę i pójdziemy dalej, biorąc w swoje ręce odpowiedzialność za własne szczęście".

"Być może życie nie oszczędza Ci ciosów i zastanawiasz się, czy Twój los kiedykolwiek się odmieni.
Zapewniam Cię, że nawet sobie nie wyobrażasz, jak wiele dobrego może Cię jeszcze spotkać pod warunkiem, że się nie poddasz. Nie trać z oczu swego marzenia. Zrób wszystko, co w Twojej mocy, żeby dążyć ku jego spełnieniu i nie zboczyć z właściwego kursu. Już dziś możesz zacząć zmieniać swoją życiową sytuację. Nie zniechęcaj się i realizuj pragnienia!".

" ... To samo dotyczy Ciebie. Pomimo naszej niedoskonałości powinniśmy dzielić się ze światem pięknymi darami, które nam ofiarowano. Wejrzyj w głąb siebie . Jest w Tobie światło, które czeka na ujawnienie. Niech zaświeci pełnym blaskiem!"

"Pracuj ciężko. Ćwicz. Opanuj podstawy. Nie żałuj wysiłku. Ale pamiętaj, że czasem Ci nie wyjdzie, ponieważ droga do mistrzostwa prowadzi przez niepowodzenia."

"Pamiętaj, że zmiana zawsze jest możliwa, nawet kiedy wydaje się, że wszystkie drzwi są zamknięte. Jeśli nie potrafisz samodzielnie znaleźć wyjścia z sytuacji, poproś o pomoc. Poszukaj doradcy, który spojrzy na problem obiektywnie. Takim doradcą może być przyjaciel, krewny, psycholog czy życzliwy urzędnik. Nigdy nie gódź się z myślą, że nie ma rozwiązania. Zawsze jest jakieś wyjście!"

Resztę sobie doczytacie, bo naprawdę warto sięgnąć po tą książkę.

4 komentarze:

 1. Brzmi bardzo ciekawie. Czasami warto przeczytać coś autentycznego, co nas zmotywuje do działania, ale pozwoli spojrzeć na siebie łaskawszym okiem.
  Fajna recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam jeszcze drugą jego książkę pożyczoną, jak tylko znajdę czas to biorę się za czytanie, bo facet jest niesamowity, zaraża swym optymizmem i zagrzewa do walki :)

   Usuń
 2. Przyznam szczerze, jeszcze bardziej zachecilas mnie do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, jak podzielisz się ze mną swoim zdaniem.Pozdrawiam