Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 8 marca 2016

Wiedza z Wami- nauczycielka prowadząca lekcje na YT potrzebuje wsparcia

Kochani ogólnie nie proszę Was o wsparcie jakiekolwiek, a tym bardziej finansowe, ale tym razem wkleję Wam prośbę nauczycielki z Lublina, która nagrywa filmiki dla maturzystów i prowadzi lekcje przygotowujące do matury.
Nawet gdyby każdy z nas wpłacił to 10zł to uzbierałaby się niezła kwota
Wklejam za Kurierem Lubelskim :
" - Nauczyciel musi uświadomić sobie, że obecna młodzież jest zupełnie inna niż kilkanaście lat temu. Musi być otwarty na nowe media - mówi Izabela Kasperek, polonistka w jednym z lubelskich liceów i egzaminator maturalny, która od półtora roku prowadzi na YouTube kanał ,,Wiedza z wami”.
 Pomysł na utworzenie kanału narodził się jeszcze przed wejściem w życie zmian na egzaminie maturalnym z języka polskiego. - Uczniowie bardzo się ich bali.
 Postanowiłam więc mówić o tym, jak będzie wyglądała nowa formuła matury, ale także pomóc im w przygotowaniu i powtórce do egzaminu - opowiada pani Izabela. I tak we wrześniu 2014 r. na kanale ,,Wiedza z wami” polonistka opublikowała pierwszy filmik, mówiący właśnie o niepokojących maturzystów nowościach.
 - Zmotywował mnie do tego mąż, który nieraz słyszał, jak opowiadam o pisarzach czy lekturach - wyznaje Izabela Kasperek. Jak przyznaje, przezwyciężenie wstydu było nie lada wyzwaniem. - Nie chodziło o to, że bałam się pokazać twarz, ale youtuberzy to głównie ludzie młodzi, którzy opowiadają o nowych i ciekawych rzeczach. Miałam wątpliwości, czy młodzież zainteresuje się treściami, które przerabia na lekcjach - zdradza pani Izabela. Kanał okazał się strzałem w dziesiątkę.
 Chociaż polonistka nie reklamowała swojego kanału, wiadomość o nim rozeszła się wśród uczniów jej szkoły pocztą pantoflową. Teraz ogląda ją młodzież z całej Polski. Jak mówi nauczycielka, widzowie zaczynają ją rozpoznawać na ulicy.
 - Filmiki nagrywamy głównie w weekendy. Można nas było spotkać w Nałęczowie czy Ogrodzie Botanicznym. Ludzie zwykle przyglądają nam się z ciekawością - mówi Jarosław Kasperek, mąż pani Izabeli, a także jej operator i montażysta. Marzeniem małżonków jest stworzenie wirtualnej szkoły języka polskiego.
 - Chciałabym prowadzić lekcje na żywo z możliwością interakcji z uczniami - zdradza pani Izabela. Jak oszacowali, od tego celu dzieli ich 6 tys. zł, które chcieliby przeznaczyć na zakup lepszego sprzętu, m.in. mikrofonu i oświetlenia. Pieniądze zbierają za pośrednictwem portalu ,,Polak potrafi”. Koniec zbiórki w następną niedzielę. 

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/edukacja/a/nauczycielka-z-lublina-prowadzi-lekcje-polskiego-na-youtube-ogladaja-je-licealisci-z-calej-polski,9473959/
Link do strony PolakPotrafi, za pośrednictwem której można wpłacać dowolne datki https://polakpotrafi.pl/projekt/wiedza-z-wami?utm_source=projects

Niestety czasu jest niewiele, ale może się uda zebrać potrzebną kwotę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi, jak podzielisz się ze mną swoim zdaniem.Pozdrawiam