Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 2 sierpnia 2016

Trzeci dzień w Trójmieście- Gdańsk

Drugiego dnia była niedziela, a niedziela się rządzi swoimi sprawami i każdy ją spędza tak jak lubi najbardziej, więc nie będę tutaj się rozpisywała, jak ją spędziłam.
3ego dnia naszego pobytu wypadała nasza rocznica ślubu kościelnego i choć byliśmy wiele kilometrów od domu Jacek pamiętał i z samego rana podarował mi moje ukochane frezje.
Następnie mój niecny plan zaprowadził nas do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.
Nowy budynek otworzono w 2014 roku, znajdują się tam wystawy stałe przestawiające współczesną historię Polski oraz powstanie ruchu solidarnościowego.
W przystępny sposób za pomocą najnowszych technik i udogodnień dowiadujemy się o tak niedalekiej historii lat 70tych i 80tych.
O początkach Solidarności, walce ludzi pracy o lepsze jutro, o starciach, prześladowaniach, ale także o tym, jak wyglądały w tamtych czasach mieszkania, sklepy i telewizja.
W cenę biletu wliczony jest audioprzewodnik. Strajki zaczęły się w Gdańsku, a potem objęły cały kraj, ale nawet nie wiedziałam, że u nas też strajkowali.

To tylko niewielki fragment tego, co można tam zobaczyć, polecam bo naprawdę warto.

 Stamtąd podjechaliśmy na Stare Miasto i oczekiwaliśmy na Panienkę z okienka, ale zanim nas zaszczyciła swoją obecnością, to porobiliśmy sobie fotki.

A na koniec dnia w ramach świętowania rocznicy lody z truskawkami :)

6 komentarzy:

 1. Fajny dzień, dobrze, że Waszą rocznicę spędziliście tak jak chcieliście. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet na urlopie udało się fajnie świętować.

   Usuń
 2. Jak ja Lubie Trojmiasto :) az mi sie wszystko odswiezylo po Twoim filmiku. Dla dzieciakow tez frajda tym bardziej ze Zwiedzanie polaczone z wiedza. U mnie niedawno ukazal sie Wpis z Dolnego Slaska I Jeziorka Daisy, wrzuce tez relacje z Blednych Skal I Muzeum Broni :) Pzdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę poczytać u Ciebie, bo jak wiesz lubię zwiedzanie, historię, legendy itd.
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Uwielbiam takie miejsca z historią, w tamtym roku byliśmy w muzeum zabawek z prlu i tak na prawdę, to wiele z nich pamiętam ze swojego dzieciństwa ;) Piękny bukiet i wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Klaudia, ja bardzo lubię zwiedzać i dowiadywać się nowych rzeczy, albo powspominać to co było.

   Usuń

Miło mi, jak podzielisz się ze mną swoim zdaniem.Pozdrawiam