Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 12 kwietnia 2016

Bóg nigdy nie mruga

W tym roku postanowiłam wziąć udział w wyzwaniu 52 książki w 2016 roku, kilkanaście książek już mi się udało przeczytać, ale o żadnej Wam nic nie napisałam.
Więc zacznę od tej czytanej w marcu, która wywarła na mnie duży wpływ.


Od pewnego czasu staram się nie pisać Wam informacji z okładki, bo bywają przekłamaniem treści, albo opowiadają ją, aczkolwiek jak sięgam po nieznaną mi książkę, to czytam recenzję z okładki, żeby wiedzieć, o czym jest.
Regina Brett autorka książki, przeszła w swoim życiu dużo, przez bardzo ciężkie przeżycia przewartościowała swoje życie.
Pisze w tej książce o rzeczach ważnych dla każdego człowieka, opowiada, jak sobie radziła w różnych momentach swego życia, książka mi się na tyle spodobała, że wynotowałam sobie z niej cytaty, które pozwolę sobie Wam zacytować.

     " Nie myśl o tym, jak długą drogę masz przed sobą. Nie mierz odległości między startem, a metą. Takie rachuby powstrzymają Cię przed zrobieniem następnego kroku."

     " Bóg nigdy nie daje nam więcej niż potrafimy udźwignąć. Niektórzy z nas potrafią znieść więcej. Nawet jeśli dostaniemy do dźwigania część nieba nie będzie to ciężar. Będzie to dar."

      "Jest coś wyjątkowego w tym, że pozwalasz dzieciom zobaczyć swoje łzy. One nie świadczą o Twojej słabości,  świadczą o tym, że jesteś człowiekiem. Uświadamiają dzieciom, że wolno im przeżywać świat głęboko i w pełni. "

      "Wszyscy przyszliśmy na świat służyć czemuś większemu niż my sami. Każdy z nas ma misję, zadanie, powołanie, które przypadło jemu i tylko jemu."

      " Możesz porównywać się z ludźmi, którzy Cię przewyższają i narzekać, bądź też z ludźmi, których przerastasz i się tym chełpić, albo skupić się na mężczyźnie lub kobiecie w lustrze i z wdzięcznością wypełniać zadanie powierzone właśnie jemu lub jej.Jakie zadanie stoi przed Tobą?"

       " Stwórz lepszą wersję siebie. Zadbaj o to, aby Twoje życie było wspaniałe, niezależnie od tego, czy znajdziesz partnera czy nie. Korzystaj z każdej okazji,  żeby zawierać nowe przyjaźnie, poznawać nowych ludzi, brać udział w nowych przygodach. Zajmij się życiem o jakim marzysz, zamiast rozglądać się za tym jedynym albo jedyną.Gdy przestaniesz za tym gonić samo do Ciebie przyjdzie.Zamiast szukać właściwego partnera sam stań się właściwym partnerem... dla siebie. "

    "Po prostu żyj tym, co dzieje się dziś."

W tej książce jest wiele przemyśleń, ciekawego podejścia do różnych spraw i wiele innych przydatnych cytatów, serdecznie Wam polecam przeczytanie tej książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi, jak podzielisz się ze mną swoim zdaniem.Pozdrawiam