Łączna liczba wyświetleń

piątek, 12 grudnia 2014

30 lecie Szkoły Podstawowej nr 10

Dziś cofnęłam się wspomnieniami o te prawie 30 lat, a raczej 29, bo byłam jednym z pierwszych roczników tzw"pełnych" Szkoły Podstawowej nr 10 w Puławach.
Jej pierwszy dyrektor był moim nauczycielem języka polskiego, to były czasy.
Z racji tego, że nadal choruję (drugi antybiotyk itd) mogłam obejrzeć na żywo transmisję z tej uroczystości i wzruszyłam się i łezka się w oku zakręciła.
Zobaczyłam część nauczycieli, która mnie uczyła, ale tez i moje córki.
Moja najmłodsza córka brała udział w przedstawieniu i pięknie tańczyła, wiadomo, że każdy rodzic mówi tak o swoim dziecku.
Zamieszczam Wam link do filmiku z uroczystości ,jest on dość długi, bo wiadomo,że i podziękowania i przedstawienie 30 lat zajmuje troszkę, więc od razu chciałam Wam powiedzieć, że warto zobaczyć bajkę o naszej szkole, która zaczyna się mniej więcej w 1:10:00 wspomnienia powracają.

http://youtu.be/Qg0mDkmRawc
Ogólnie cała część artystyczna jest bardzo fajna, ale prezentacja naprawdę robi wrażenie, no i nie byłabym sobą, gdybym nie powiedziała,że moje dziecko tańczy w czasie 2:03:07 jest w drugim rzędzie pierwsza od lewej :)
A za moich czasów w tej szkole mam też troszkę zdjęć m.in takie
Wiadomo, że czasem człowiek narzekał, że mu się nie chciało uczyć, ale też jest co wspominać, nawet nauczycieli, którzy mieli swoje powiedzonka. Człowiek się wtedy denerwował, stresował, a teraz wspomnienia wywołują uśmiech i w sumie człowiek dochodzi do wniosku, że Ci ludzie mieli rację i nie chcieli dla nas źle.
To tylko My, jak każde pokolenie próbowaliśmy iść swoimi drogami, buntować się, odkrywać nowe rzeczy.I choć nie zawsze było różowo, czy kolorowo, to niektóre przyjaźnie przetrwały po dziś dzień, a My wyrośliśmy na szczęśliwych i wartościowych ludzi.
Teraz prowadzamy do tej samej szkoły nasze dzieciaki, razem spotykamy się na zebraniach, a kiedyś wspólnie jako uczniowie chodziliśmy do tej szkoły...

6 komentarzy:

 1. Majeczko ale ekstra ten post i twoje archiwalne fotki.
  Super występ, kurcze jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu !
  Występ Darci super, jejku jaka ona jest wysoka ! Fajny taniec i układ taneczny, super te czapeczki :)
  Fajnie, że miałaś okazję uczestniczyć w takich obchodach bo to niesamowite przeżycie, Miki chodzi do liceum, które ja kończyłam i też uczy go kilku tych samych nauczycieli co mnie, ba nawet mnie pamiętają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspomnienia są super :)
   Muszę jeszcze więcej zdjęć wyszperać, troszkę poopisywać dla potomności.

   Usuń
 2. Gratuluję wygranej w konkursie świątecznym!!!!http://radissonblue.blogspot.co.uk/2014/11/treat-yourself-for-christmas-and-win.html
  nagroda zostanie wysłana 17.12.2014 rano i mam nadzieję że dotrze przed Świętami. Pzdr x

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)
   Dam znać, jak dotrze, pozdrwaiam

   Usuń
 3. Masowe te zdjęcia! Wspomnienia są bezcenne, nikt nam nie może ich zabrać i całe życie wracają, dlatego warto żyć tak, żeby było co wspominać. Ja ze szkoły mam ich mnóstwo i fakt uczyć się przez pewien czas nie chciało, ale i tak lubiłam chodzić do szkoły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam bardzo dużo wspomnień, a niecały rok temu jeszcze do szkoły chodziłam , ale już z chęci nie z musu, też z tego okresu czasu mam mnóstwo wspomnień.

   Usuń

Miło mi, jak podzielisz się ze mną swoim zdaniem.Pozdrawiam